Czy jesteś gotowy na Chromebooks?

Barracuda gotowa na Chromebooks

Google niedawno ogłosiło w zeszłym kwartale sprzedaż miliona urządzeń typu Chromebook do szkół. Urządzenia te w dalszym ciągu zyskują na popularności i są szczególnie atrakcyjne dla studentów oraz uczniów z ograniczonym budżetem. Tanie, lekkie i funkcjonalne Chromebooki mają użytkownikom wiele do zaoferowania.

 

Istotą Chromebooków jest to, że zostały one zbudowane z myślą o jak najlepszej pracy online. Nie ma w nich żadnych dodatkowych funkcji lub składników, które mogły by zaburzać główny cel – uzyskiwania wydajnego i sprawnego dostępu do zawartości online.

 

Google Apps dla edukacji jest jednym z produktów, które korzysta z nowoczesnych możliwości internetowych. Dział ten oferuje wiele naprawdę przydatnych dla użytkownika narzędzi. Jednak nawet przy tak rozbudowanych narzędziach Google, wciąż brak skutecznej kontroli treści, która spełniała by zgodności z Children’s Internet Protection Act (CIPA) – ustawą chroniącą dzieci przed negatywnym działaniem Internetu. Dotyczy ona problemów z dostępem do szkodliwych treści.

 

Children’s Internet Protection Act narzuca pewne wymagania dotyczące szkół i bibliotek, które otrzymują różnego rodzaju dotacje np. na dostęp do Internetu . Środki ochrony muszą blokować oraz filtrować dostęp do Internetu dla obrazów, które są: obsceniczne; dotyczą dziecięcej pornografii lub są szkodliwe dla nieletnich. Zgodność z tą ustawą jest ważna częścią planowania zarządzania bezpieczeństwem.

Filtr treści Barracuda spełnia Children’s Internet Protection Act

Filtr stron Barracuda Web Filter w wersji 8.0 w pełni wspiera urządzenia Chromebook. Web Filter Barracuda może kontrolować i śledzić korzystanie z Internetu zarówno wewnątrz jak i poza siecią, zapewnia również bezpieczny, zgodny z wszelkimi wymogami dostęp do Internetu dla uczniów i nauczycieli. Internauta jest chroniony bez względu na to, gdzie uzyskiwany jest dostęp do Internetu, w domu, kawiarni czy w kawiarence internetowej – wszędzie dostęp realizowany jest z użyciem filtra stron Barracuda. Integracja z usługą katalogową zapewnia niezawodne uwierzytelnianie użytkownika zapewniające stosowanie właściwych polityk bezpieczeństwa.

 

Firmware Barracuda w wersji 8.0 zastosowany w najnowszych urządzeniach do filtrowania stron www Barracuda to również inne nowe funkcje, które z całą pewnością ułatwią pracę administratorom:

  • Kokpity, które pozwalają administratorom dostosować ich interfejs, dając im natychmiastowy dostęp do najczęściej przeglądanych informacji.
  • Rozszerzone wzorce danych, które umożliwiają obsługę dodatkowych kategorii.
  • Integracja z bezprzewodowymi punktami dostępu do sieci – użytkownik uwierzytelniając się w sieci bezprzewodowej otrzymuje wszystkie polityki bezpieczeństwa, bez konieczności logowania się do filtra stron Barracuda.

 

Nasi wybrani klienci