Barracuda Web Filter

Najlepsza kontrola użytkowników

Filtr stron www Barracuda Web Filter jest rozwiązaniem integrującym funkcje filtrowania i blokowania treści stron www, blokowania aplikacji oraz ochrony przed atakami typu malware, charakteryzujące się niezwykła skutecznością z zachowaniem maksymalnie łatwej obsługi.

 

Web filtering oferowany przez urządzenie Barracuda przeznaczony jest dla firm różnych rozmiarów. Barracuda Web Filter Wymusza na użytkownikach komputerów (zarówno wewnątrz firmy jak i poza nią) stosowanie się do ustalonych reguł korzystania z Internetu. Reguły egzekwowane są poprzez blokowanie dostępu do aplikacji i stron internetowych, które nie są powiązane z działalnością firmy. Webfilter Barracuda z łatwością i w pełni eliminuje zagrożenia spyware oraz inne formy ataków typu malware skierowanych przeciwko Twojej firmie.

 

Barracuda Web Filter:

 • Blokuje dostęp do stron www w oparciu o wzór URL, domenę lub kategorię tematyczną zawartej treści,
 • Blokuje aplikacje korzystające z internetem, m.in. komunikatory, serwisy muzyczne i niechciane aktualizacje programów,
 • Blokuje pobieranie plików
 • Integruje się z filtrami wbudowanymi w obrazy silników wyszukiwania „safe search”,
 • Zapewnia zintegrowaną bramę i ochronę komputerów przed spyware,
 • Wymusza reguły korzystania z internetu na komputerach będących poza siecią firmową z wykorzystaniem agentów (Barracuda Web Security Agent) kompatybilnych z Windows PC i Mac

Potężny i profesjonalny Web filtering klasy enterprise

Barracuda Web Filter został zaprojektowany dla firm i organizacji różnych rozmiarów. Filtr stron www Barracudy daje możliwość ustawienia odrębnych reguł dla poszczególnych grup i użytkowników w różnych okresach roku, miesięcy, czy tygodni.

 

Web Filter Barracudy w pełni integruje się z najpopularniejszymi usługami katalogowymi takimi jak Microsoft Active Directory czy LDAP. Integracja umożliwia m.in. autoryzację użytkowników oraz ich przynależności do konkretnych grup. Dzięki temu, mamy możliwość definiowania reguł dla poszczególnych grup użytkowników.

 

Przykłady zastosowania reguł:

 • Tylko grupa Działu Kadr otrzymuje dostęp do stron zawierających oferty pracy,
 • Oddzielne reguły dla uczniów  i nauczycieli w szkole,
 • Ustawienie dostępu do zewnętrznych komunikatorów, tylko wybranym użytkownikom lub grupom,
 • Nieograniczony dostęp do sieci i stron dla wybranych pracowników,
 • Zastrzeganie możliwości korzystania z internetu w celach osobistych w zadanym zakresie czasu/godzin (np.poza godzinami pracy).

W przypadku mniejszych firm, które nie używają serwerów katalogowych, reguły mogą być również definiowane dla nieautoryzowanych użytkowników jako całości, zakresów adresów IP sieci lub lokalnie zdefiniowanych użytkowników i grup.

Web Filter – najlepsza ochrona przed spyware

Barracuda Web Filter jest unikalnym rozwiązaniem integrującym ochronę serwerów i stacji roboczych przed oprogramowaniem typu spyware już na poziomie bramy internetowej. Ponadto Barracuda Web Filter automatycznie usuwa spyware, z wcześniej zarażonych komputerów z systemem Windows. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie wbudowanego narzędzia Barracuda Spyware Removal Tool. Kontrolujące ActiveX narzędzie może być używane automatycznie i jest ukierunkowane na wykrywanie aktywności protokołów typu spyware. Web Filter Barracuda zapewnia pełną ochronę bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania klienta na każdym komputerze znajdującym się w firmowej sieci.

Łatwe w użyciu filtrowanie stron

Nie musisz już instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, ani modyfikować swojej firmowej sieci. Barracuda Web Filter posiada niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika służący do monitoringu i bieżącego utrzymania sieci. Jest to rozwiązanie niemalże bezobsługowe. Nawet aktualizacje wykonywane są w pełni automatycznie przez producenta Barracuda Central. Aktualizacje wykonywane są co godzinę – wszystko po to by Barracuda Web Filter mógł zapewnić ciągłe egzekwowanie reguł korzystania z internetu w Twojej sieci.
zaawansowane centrum operacji bezpieczeństwa Barracuda działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Inżynierowie Barracuda pracują nieprzerwanie, katalogując strony internetowe, zapewniając w ten sposób najbardziej efektywne metody walki z nieustannie zmieniającymi się wariantami spyware.

Przystępne cenowo

Zarówno małe i duże firmy oczekują rozwiązań, które są przystępne cenowo – taka właśnie jest Barracuda. Jako jedyny producent Barracuda gwarantuje bezpłatną wymianę sprzętu na nowy po czterech latach – płacisz tylko raz, a co 4 lata masz zupełnie nowe urządzenie.

Nasi wybrani klienci