Barracuda Web Filter 8.0 – wsparcie dla Chromebook i integracja z WAP

Nowy Barracuda Web Filter 8.0

 

barracuda-web-filter-aktualizacja-firmware-8Mamy przyjemność poinformować, że wydany został firmware filtra stron www Barracuda Web Filter wersji 8.0 Wszyscy dotychczasowi użytkownicy mogą zainstalować aktualizację przez panel administracyjny korzystając z zakładki ZAAWANSOWANE -> Aktualizacja systemu

 

Aktualizacja filtra stron internetowych Barracuda Web Filter wprowadza kilka nowych, ciekawych funkcji.

Konfigurowalne dashboardy

Wprawdzie filtr stron Barracuda Web Filter już we wcześniejszych wersjach posiadał dashboardy, to jednak aktualna funkcja pozwala w widoku podstawowym wyświetlać całe mnóstwo przydatnych informacji na temat statystyk internetowych, wydajności filtrów, aktywności internetowej, statusu subskrypcji, aktywności infekcji oraz innych. Z urządzeniem Barracuda Web Filter 8.0, administratorzy mogą tworzyć teraz wiele pulpitów, które mogą dostosowywać wg swoich własnych potrzeb i priorytetów. Takie dashboardy mogą być łatwo budowane metodą przeciągnij i upuść. Funkcja ta konfigurowalnych dashboardów jest dostępna w urządzeniach do web filteringu od modelu 610 .

Wsparcie dla Chromebook

Barracuda Web Filter może egzekwować polityki bezpieczeństwa użytkowników zdalnych – znajdujących się poza obszarem firmowej sieci dzięki wykorzystaniu uwierzytelniania proxy i LDAP. Jest to niezwykle ważne dla wielu organizacji, które muszą utrzymywać bezpieczne środowisko komputerowe dla wszystkich użytkowników, nawet tych którzy stale znajdują się poza siecią. Nowa wersja urządzeń do filtrowania stron internetowych działania te rozszerza na urządzenia Chromebooks, jak również zapewnia alternatywne sposoby filtrowania dla Windows i MacBook bez użycia agentów programowych.

Integracja z WAP (Wireless Access Point)

Punkty dostępu sieci bezprzewodowej mogą zostać skonfigurowane do wysyłania logów systemowych do filtra stron internetowych, w ten sposób administratorzy mogą rejestrować i przeglądać informacje dotyczące aktywności użytkownika, wykorzystania przepustowości i inne. Taka integracja zapewnia o wiele lepsze bezpieczeństwo dla użytkownika oraz większą kontrolę i wgląd dla administratora sieci.

Rozszerzone monitorowanie aplikacji (Web Application Monitoring)

Monitorowanie aplikacji w Barracuda Web Filter pozwala administratorom skonfigurować alerty dotyczące pewnych działań i wzorców danych. Funkcja korzysta z gotowych słowników słów i fraz kluczowych, następnie generuje alarm po wykryciu słowa kluczowego lub frazy. Barracuda Web Filter 8.0 rozszerza tę funkcję w celu monitorowania ruchu m. in. dla kart kredytowych i numerów ubezpieczenia. Alerty są identyfikowalne z użytkownikami sieci.

 

Aktualizacja 8.0 urządzeń Barracuda Web Filter zawiera także kila innych ulepszeń, takich jak zaktualizowane bezpieczne wyszukiwanie w YouTube, zagnieżdżone raporty oraz wyjątki dotyczące adresów IP i aplikacji. Sprawdź wszystkie zmiany i pełną listę funkcji w bibliotece technicznej Barracuda Web Filter.

 

Jeśli szukasz potężnego, niedrogiego i łatwego w obsłudze rozwiązanie bezpieczeństwa treści, to filtr stron Barracuda Web Filter jest dla Ciebie. Wypożycz za darmo Barracuda Web Filter i sprawdź jak sprawdzi się w Twojej sieci.

Nasi wybrani klienci