3 sposoby na ochronę z Barracuda Web Filter

Ochrona treści WWW

Barracuda Web Filter jest wielokrotnie nagradzanym urządzeniem, które pozwala różnym firmom i organizacjom na bezpieczny dostęp do aplikacji internetowych i innych stron internetowych. Ochrona realizowana jest poprzez możliwość skonfigurowania administratorom IT blokady konkretnych typów treści www. Barracuda WebFilter ma mnóstwo funkcji, które doskonale pasują do każdego środowiska, mogą być przeznaczone do ochrony użytkowników przed działaniami takimi jak cyber-przemoc.

Technologia Anty-Malware

Barracuda Web Filter ma wiele warstw ochrony przed spyware i wirusami. Zabezpieczenie to chroni urządzenia sieciowe poprzez monitorowanie ruchu przychodzącego i wychodzącego. Innymi słowy, urządzenia są chronione przed witrynami www zawierającymi złośliwe skrypty. Takie skrypty są zablokowane i nie mogą wysyłać żadnych danych do Internetu. Jeśli sieć została już wcześniej zainfekowana, Barracuda nie pozwala by złośliwe oprogramowanie komunikowało się z internetem.

Kontrola mediów społecznościowych

Kontrola mediów społecznościowych jeszcze nigdy nie była tak łatwa jak ta realizowana z urządzeniem Barracuda WebFilter.

  • Zezwalaj na dostęp do stron na Facebooku blokując dostęp do innych stron, aplikacji i gier
  • Zezwalaj na dostęp do YouTube dla Szkół blokując publicznego YouTube
  • Monitorowanie treści wychodzących, np. tweety i wiadomości e-mail
  • Archiwum wychodzących treści w urządzeniu Barracuda Message Archiver

Solidne monitorowanie i raporty

Barracuda Web Filter umożliwia administratorom zbadanie aktywności użytkownika i generuje szczegółowe dzienniki między innymi w oparciu o:

  • Domeny i kategorii treści
  • Czas spędzany w Internecie
  • Zużycie przepustowości łącza

Administratorzy mogą skonfigurować raporty z tych dzienników i zaplanować ich automatyczne wysyłanie wg potrzeb. Na przykład, Dyrekcja lub Zarząd może wymagać raportu na koniec każdego tygodnia, aby monitorować np. zużycie przepustowości łącza oraz czas spędzany na konkretnych stronach www.

Funkcje monitorowania i sprawozdawczości w Barracuda Web Filter mogą dostarczyć również dowodów niezbędnych do reagowania np. na atak cyber-przemocy.

Nasi wybrani klienci